Fotballskolen ble en suksess i år også!

9. aug 2026 kl 17:17 Webansvarlig Vegårshei IL

Heia fotballskole 2026 er nå vel gjennomført. I år deltok 64 deltagere. Flesteparten fra Vegårshei, men også et noen fra Tvedestrand og Risør. Deltagerne ble delt i tre grupper etter alder og hadde fotballøkter med teknikk, skudd og spill de to første dagene. Den tredje dagen var det avsluttende turnering. På denne turneringen ble deltagerne delt inn i 4 lag i alderen 8-10 og 4 lag i alderen 11-13. Det ble først spilt tre innledende kamper, deretter semifinale og finale. Det var ingen premie til vinneren, bare mye heder og ære.
Deltagerne fikk servert lunsj med ferskt brød sponset av Cafehjørne, og drikke sponset av Kiwi. I mellom øktene ble det også servert litt frukt. Med seg hjem fikk deltageren årets fotballskole t-skjorte som ble sponset av Lindal AS og en fotball. Det blir mange like baller i bruk på fotballbanen fremover.
Takk til alle instruktørene, frivillige foreldre som hjalp til, og deltakere som gjorde årets fotballskole til en suksess. Vi gleder oss allerede til neste år.
Takk til våre sponsorer Lindal AS, Agder Sparebank, Myra Hårstudio, Cafehjørnet, Norgeshus Tvedestrand, Vegårshei Motorsenter, Stebekk Elektroservice AS, Vegårshei Trappeverksted, Vegårshei Trevare og Kiwi.